Şehircilik Yazıları - Melih Ersoy

Melih Ersoy’un, Şehircilik Yazıları kitap dizisi kapsamında bir araya getirilen yazıları, 1990’lı yıllardan başlayarak günümüze kadar önemli akademik ve mesleki toplantılara sunmuş olduğu bildiriler ile dergilerde çıkan yazıları yanı sıra üstlenmiş olduğu kimi araştırma projelerine ilişkin raporlardan oluşmaktadır. Kitapta yer alan çalışmalar şehircilik alanı ile toplumbilim, siyaset ve iktisat alanları arasındaki ilişkilere yöneldiği ölçüde kent planlama kuram ve uygulama, kent planlama eğitimi ve uygulama ilişkileri, kent planlama uygulamasının doğrudan sorunları, mesleki etik ve örgütlenme konularına da yoğunlaşmaktadır. 


Announcement Category

Jansen | Ankara

Başkent Ankara’nın planlama tarihinde etkin bir yere sahip olan Hermann Jansen üzerine Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü, Türk Eğitim Derneği Üniversitesi (TEDÜ) Mimarlık Fakültesi ve Çankaya Belediyesi işbirliğinde, Goethe Institut Ankara katkılarıyla uluslararası bir sempozyum düzenlenmektedir.


13-14 Aralık 2018 | Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, Ankara


Announcement Category

Diamonds in Sahara

The “METU Lodging DOCUMENTED” exhibition and its catalogue are products of an ongoing research project that launched in February 2013, to make a comprehensive documentation of a relatively unknown Modernist Housing project in Ankara. The preparation process of the exhibition was supported by a group of graduate students during the spring of 2016 and the opening was held on the July 23 with the participation of university staff. The exhibition was planned to be open for only one hour, and lodging#5, in which the exhibition was held, to be transformed into a “house museum” for only one day. The ultimate goal of this exhibition was to protect these houses; a new method of preservation was proposed to generate an awareness for their architectural and social values.

Announcement Category

Pages

Subscribe to Faculty of Architecture RSS